ENGLISH   rvo@atiyehsazan.ir

یک میلیون نفر از رانندگان و افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه آتیه سازان حافظ بیمه سلامت ایران قرار گرفتند


نشست خبری آتیه سازان حافظ و شرکت حمل و نقل کشوری در روز ملی حمل و نقل


یک میلیون نفر از رانندگان و افراد تحت تکفل آنها تحت پوشش بیمه آتیه سازان حافظ بیمه سلامت ایران قرار گرفتند.


به گزارش روابط عمومی آتیه‌سازان حافظ، دکتر مهدی ریاحی‌فر در نشست خبری مشترک با اعضای کانون‌ها و انجمن‌های صنفی رانندگان و سازمان راهداری کشور که به مناسبت ۲۶ آذرماه روز ملی حمل‌ونقل برگزار شد، اظهار داشت: قرارداد بیمه تکمیلی درمان که بین بیمه آتیه‌سازان حافظ به عنوان کارگزار تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران و کانون شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای منعقد شده شامل تعهد اصلی ۷ میلیون تومانی در بخش بستری عمومی و ۱۴ میلیون تومانی در بخش بستری تخصصی است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش خدمات پاراکلینیک گروه یک سقف تعهدات ۵۰۰ هزار تومان و خدمات پاراکلینیک گروه دوم و جراحی های مجاز سرپایی سقف تعهد هر یک ۳۰۰ هزار تومان و هزینه لیزیک هر چشم ۵۰۰ هزارتومان است.

مدیرعامل بیمه آتیه‌سازان حافظ افزود: در قرارداد سال ۹۹- ۹۸ نسبت به قرارداد سال گذشته جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین تا سقف ۳ میلیون تومان به تعهدات اضافه شده است. همچنین مانند قرارداد سال گذشته در مورد آمبولانس شهری و برون‌شهری تعهد به ترتیب ۱۰۰ و ۱۳۰ هزار تومان است.

وی گفت: در خصوص بیمه عمر نیز ۱۰ میلیون تومان بابت فوت به هر علت و ۵ میلیون تومان بابت فوت به دلیل حادثه پرداخت می‌شود که برای فوت بر اثر حادثه در مجموع ۱۵ میلیون تومان به ورثه متوفی پرداخت می‌شود.

دکتر ریاحی فر با بیان اینکه در مراکز طرف قرارداد ما، معرفی‌نامه بصورت آنلاین و با ارائه کد ملی انجام می‌شود، گفت: افرادی که قصد دارند به تازگی وارد جمعیت بیمه‌شده این قرارداد شوند می‌توانند از طریق کانون صنفی شرکت های حمل و نقل اقدام کنند.

در این نشست همچنین دکترغلامحسین دغاغله، مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری کشور، گفت: در طول دوسال گذشته بخش حمل و نقل جاده‌ای یکی از بخش‌هایی بود که از تحریم‌های ظالمانه بسیار متاثر شده و مشکلات زیادی برای تامین قطعات و لوازم کامیون‌ها از جمله لاستیک بوجود آمده بود اما با همتی که به کار گرفته شد توانستیم از این مشکلات عبور کنیم.

وی با بیان اینکه جابجایی بیش از ۹۰ درصد بار در کشور از طریق جاده اتفاق می‌افتد، افزود: در هشت ماه اول امسال ۱۳ میلیون تن کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. همچنین ۲.۵ میلیون تن کالای کشاورزی و فسادپذیر حمل و به بازار مصرف رسانده شده است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری، با اشاره به اینکه جامعه هدف ما از قشر زحمتکش و متوسط جامعه است، اظهار داشت: از سال گذشته بیمه تکمیلی درمان این افراد آغاز و امسال نیز این قرارداد برای رانندگان و همسرانشان با بیمه آتیه سازان حافظ تمدید و مقرر شد علاوه بر راننده و همسر، دو فرزند خانواده نیز تحت پوشش قرار بگیرند.

رضا رستمی، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالای کشور نیز گفت: سال گذشته ۷۰۸ هزار و ۹۵ نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان و عمر قرار گرفتند که این تعداد برای قرارداد امسال ۱۸ هزار و ۲۹۱ نفر افزایش داشته است.

وی افزود: امسال نیز این قرارداد تمدید و علاوه بر راننده و همسر، دو فرزند آنها نیز تحت پوشش قرار می گیرند و اگر خانواده دارای فرزند مبتلا به بیماری صعب‌العلاج باشد نیز بدون محدودیت تحت پوشش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/