اخبار و اطلاعیه ها

مدیرعامل شرکت آتیه‌سازان حافظ اعلام کرد:


دکتر سید مرتضی ادیانی مدیرعامل شرکت آتیه‌سازان حافظ گفت: بازنشستگان و مستمری‌‎بگیران تامین اجتماعی تا 30 بهمن سال جاری (30/11/96) فرصت دارند برای ثبت نام و یا انصراف از بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ اقدام کنند.

دکتر سید مرتضی ادیانی مدیرعامل شرکت آتیه‌سازان حافظ گفت: بازنشستگان و مستمری‌‎بگیران تامین اجتماعی تا 30 بهمن سال جاری (30/11/96) فرصت دارند برای ثبت نام و یا انصراف از بیمه تکمیلی درمان آتیه سازان حافظ اقدام کنند.

دکتر سید مرتضی ادیانی در گفت‌وگو با آتیه سازان حافظ با اعلام این خبر ادامه داد: بر اساس مفاد قرارداد، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی حداکثر 3 ماه از تاریخ شروع قرارداد می‌‎توانند برای ثبت نام و یا انصراف از پوشش بیمه تکمیلی نزد کانون، اقدام کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه تاریخ شروع قرارداد بازنشستگان 1/9/96 بوده است بنابراین بیمه‌شدگان تا 30/11/96 فرصت ثبت نام و یا انصراف از بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ را دارند.  

مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ در مورد شرایط و فرصت انصراف بیمه‌شدگان، گفت: انصراف بیمه‌شدگان از بیمه تکمیلی در صورتی پذیرفته می‌شود که حداکثر ظرف مدت 3 ماه پس از شروع قرارداد باشد و در این مدت فرد متقاضی انصراف و اعضای خانواده او از خدمات شرکت نیز استفاده نکرده باشند. چنانچه بیمه شده‌ای در طی مدت سه ماه مهلت، خدمتی دریافت کرده باشد نمی‌تواند از لیست بیمه‌شدگان خذف شود و انصراف او قابل قبول نخواهد بود .

ادیانی تصریح کرد: در صورتیکه فردی از اعضای خانواده (به جزء بیمه شده اصلی و همسرش) از خدمات شرکت استفاده کرده باشد، حذف هیچ‌کدام از افراد تبعی امکان‌پذیر نبوده و لیست این افراد به صورت  مکتوب به کانون‌های استان بازنشستگان جهت کسر حق بیمه آنها اعلام خواهد شد. 

وی متذکر شد: بازنشستگان برای انصراف باید به کانون بازنشستگان استان خود مراجعه کنند. 

مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ در مورد نحوه اضافه شدن افراد به لیست بیمه گفت: بازنشستگان می‌توانند در همان بازه زمانی 3 ماهه اول قرارداد، از طریق مراجعه به سایت کانون‌ها و یا مراجعه حضوری به کانون استان خود، با تکمیل اظهارنامه افراد تحت تکفل‌شان را وارد لیست بیمه خود کنند.

ادیانی یادآور شد: شروع پوشش بیمه‌ای این افراد از تاریخ شروع قرارداد خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آتیه‌سازان حافظ همچینین اعلام کرد: نوزادان، همسر اعضا و کارکنانی که در طول اجرای قرارداد، ازدواج می‌کنند و همچنین افرادی که در طی دوره قرارداد تحت تکفل قانونی بیمه شده اصلی قرار می‌گیرند، در صورت اعلام کتبی کانون بازنشستگان حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تولد، تاریخ ازدواج و یا تاریخ شروع کفالت (با ارائه کپی دفترچه بیمه شده فرد جدید)، می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار گیرند.

ادیانی درمورد بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدیدی که در طی مدت قرارداد بازنشسته می‌شوند نیز گفت: این افزاد نیز فقط با نامه کتبی کانون و حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ صدور حکم بازنشستگی و یا مستمری‌بگیری و با ارائه آن می‌توانند از تاریخ اجرای حکم تحت پوشش بیمه قرارگیرند .

مدیرعامل شرکت آتیه‌سازان حافظ  در مورد حذف بیمه‌شدگان پس از اتمام مهلت 3 ماه مقرر، گفت:  تنها در صورت خروج فرد از کفالت بیمه شده اصلی، فوت بیمه شده و بیمه شدگان دارای پوشش بیمه تکمیلی خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران، از لیست حذف خواهند شد.

وی افزود: تاریخ موثر برای حذف بیمه شدگان با استناد به نامه کتبی سازمان تامین اجتماعی از تاریخ خروج از کفالت و یا  فوت ، بوده و حداکثر مهلت اعلام جهت این موارد کاهشی از زمان وقوع تا پایان مهلت ارائه اسناد هزینه پزشکی  می باشد .

ادیانی در پایان با بیان اینکه بیمه‌شدگان این قرارداد برای دریافت خدمات، دوره انتظار ندارند در مورد صدور کارت بیمه نیز گفت: بر اساس توافقات انجام شده برای بیمه‌شدگان این قرارداد کارتی به صورت فیزیکی صادر نمی‌شود و بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت آتیه سازان حافظ وضعیت پوشش بیمه‌ای خود و اعضای خانواده را مشاهده کنند.