اخبار و اطلاعیه ها

معاونت طرح و برنامه و توسعه بازار خبر داد:


سرپرست معاونت طرح و برنامه و توسعه بازار از واریز خسارت بیمه تکمیلی درمان فرزندان صغیر بازمانده به حساب مادر بازمانده خبر داد.

سرپرست معاونت طرح و برنامه و توسعه بازار از واریز خسارت بیمه تکمیلی درمان فرزندان صغیر بازمانده به حساب مادر بازمانده خبر داد.

دکتر امیر علیجانی در گفت‌وگو با آتیه سازان حافظ با بیان این خبر ادامه داد: به دنبال تغییر نحوه پرداخت خسارت بیمه‌شدگان از حواله بانکی به واریز به حساب، گروهی از بیمه‌شدگان که به سن قانونی نرسیده و به عنوان بازمانده تحت پوشش شرکت قرارداشتند، در دریافت وجه خسارت با مشکل رو به رو شدند.

  وی افزود: به همین دلیل کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خواستار واریز خسارت بیمه تکمیلی درمان این بیمه‌شدگان صغیر بازمانده (کودکانی که به سن قانونی نرسیده‌اند و پدر آنها فوت شده است) که به حساب مادرشان که آنها نیز بازمانده و جزء بیمه‌شدگان تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی هستند، شده بود.

سرپرست معاونت طرح و برنامه و توسعه بازار اظهار کرد: برای اجرای این خواسته ستاد مرکزی طی بخشنامه‌ای به شعب خود اعلام کرد تا بیمه‌گری شعب با هماهنگی امور مالی صرفا در صورت ارائه درخواست از سوی مادر فرزند صغیر و بعد از تکمیل فرمی که به همین منظور طراحی و تهیه شده است، نسبت به تغییر وضعیت فرزند صغیر از بیمه شده اصلی به تبعی مادر اقدام کنند.

علیجانی تصریح کرد: در مواردی که هیچ درخواستی برای وازیر خسارت به حساب مادر فرزند صغیر وجود نداشته باشد همان روند قبل یعنی افتتاح حساب برای فرزند صغیر و واریز خسارتها به حساب مذکور اجرا خواهد شد.