اخبار و اطلاعیه هامدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از برگزاری نمایشگاه های خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان در ٣٠٠ شهرستان کشور خبر داد.

 مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از برگزاری نمایشگاه های خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان در ٣٠٠ شهرستان کشور خبر داد.

به گزارش آتیه سازان حافظ به نقل از ایلنا، دکتر شهرام رفیعی فر، با اعلام این خبر افزود: هدف از اجرای این طرح تشویق جمعیت بالای ٣٠ سال به مراجعه به مراکز خدمات بهداشتی برای تعیین احتمال بروز سکته قلبی و مغزی در ١٠ سال آینده و تشخیص زودرس ٣ سرطان روده بزرگ، پستان و دهانه رحم است.

وی با بیان این که پس از تعیین میزان خطر برای هر فرد، کارت خطرسنجی سبز،زرد، نارنجی یا قرمز بر اساس میزان خطر محاسبه شده به او داده می شود، خاطرنشان کرد: این اقدام، تعیین کننده خدمات خودمراقبتی مورد نیاز برای هر فرد و زمان مراجعه بعدی و داروی مورد نیاز برای او است.

به گفته مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت؛ با این اقدام، می توان از مرگ های زودرس ناشی از سکته های قلبی و مغزی پیشگیری کرد و برای پیشگیری و کنترل سه سرطان شایع در کشور گام برداشت.